محصولات بازرگانی

لوله آتشخوار

لوله آتشخوار ST35.8 ، لوله آتشخوار ST45.8 ،>لوله آتشخوار A179 ، لوله آتشخوار A192 که هریک از انواع بنابر خواص ترکیبی خود کاربرد متنوعی را داراست :
  • لوله آتشخوار با استاندارد ST35.8 DIN 17175 با شماره مواد 1.0305
این آلیاژ بخاطر ترکیب 17 تا 19 صدم درصد عنصرکربن C و مقدار 55 تا 80 صدم درصد عنصر منگنز MN ٬ علاوه برخاصیت تبادل حرارت مناسب دارای توان تحمل تا 585 درجه حرارت غیر مستقیم همراه با عبور مایعات ازداخل مثل ( دیگ بخار واتر تیوب یا دیگ روغن داغ ) ویا عبور مایعات ازروی سطح لوله مثل ( دیگ بخار یا دیگ آبگرم ) می باشدوتحمل فشار تا 25 باررادارد ٬ همچنین این ترکیب دارای خاصیت خم زدن تا زاویه 90 درجه را داراست واز خواص دیگر آن بخاطر دارا بودن کربن پایین قابلیت نرمش در برش کردن و باز کردن دهانه لوله ( بوسیله ابزاروالس ) تا 5 میلیمتر را داراد.
 
  • لوله آتشخوار با استاندارد ST45.8 DIN 17175 & DIN 2448 باشماره مواد 1.0405
این آلیاژ بخاطر ترکیب 20 تا 22 صدم درصد عنصرکربن C و مقدار 55 تا 65 صدم درصد عنصر منگنز MN ٬ دارای خاصیت تبادل حرارت مناسب و توان تحمل تا 535درجه حرارت غیر مستقیم همراه با عبور مایعات ازداخل مثل ( دیگ بخار واتر تیوب یا دیگ روغن داغ ) ویا عبور مایعات در سطح لوله مثل ( دیگ بخار یا دیگ آبگرم ) رادارد . وتحمل فشار تا30 باررادارد .
 
  • لوله آتشخوار با استاندارد ASME SA 192 DIN 17175 باشماره مواد 1.0305
این آلیاژ بخاطر ترکیب 18 تا 20 صدم درصد عنصرکربن C و مقدار 45 تا 70 صدم درصد عنصر منگنز MN ٬ حاوی خاصیت تبادل حرارت مناسب و توان تحمل تا 550 درجه حرارت غیر مستقیم همراه با عبور مایعات ازداخل مثل ( دیگ بخار واتر تیوب یا دیگ روغن داغ ) ویا عبور مایعات ازروی سطح لوله مثل ( دیگ بخار یا دیگ آبگرم ) می باشدوتحمل فشار تا 27 باررادارد ٬ همچنین دارای نرمش نسبتامتعارف در برش کردن می باشد .
 
  •  لوله آتشخوار با استاندارد ASTM A179 Boiler Tube باشماره مواد 1.0305
این آلیاژ بخاطر ترکیب 16 تا 18 صدم درصد عنصرکربن C و مقدار 50 تا 70 صدم درصد عنصر منگنز MN ( Heat exchanger tube & Hight Pressure Tube )بیشترین کاربرد آن در مبدلهای حرارتی است ودارای خاصیت تبادل حرارت مناسب با توان تحمل تا 530 درجه حرارت مایعات درحین عبور ازداخل لوله وتحمل فشار تا15 باررادارد,همچنین این ترکیب بخاطر دارا بودن درصدکربن نسبتا پایین دارای خاصیت خم زدن تا زاویه 180 درجه رادر دهانه 10 سانتیمتر به بالا را داشته واز خواص دیگر آن قابلیت نرمش در برش کردن نیز میباشد .

ورق آتشخوار(ورق آلیاژی)

ورق آلیاژی برای استفاده در مواردی که به استحکام ساختاری بالا نیاز است و تعمیر و نگهداری دشوار است توصیه می شود. با خواص مکانیکی مشابه فولادهای معمولی، ورق آتش خوار را می توان برای ساخت سازه های سبک تر با استفاده از روش های طراحی به خوبی تثبیت شده اما با مزیت بهبود خواص هوازدگی استفاده کرد.

این ورق ها با گرید و استانداردهای مختلفی اراِئه شده اند :

1- ورق آلیاژی A285-C  به شماره مواد 1.0425

 ترکیب شیمیایی آن با 20 تا 22 صدم درصدکربن C و 45 تا 85 صدم درصد منگنز MN توان تحمل حد اکثر 250 درجه سانتیگراد حرارت را دارد و
میتواند در ضخامتی تعریف شده تا 30 بار فشار را متحمل شده و مانع خروج فشار متراکم شده میگردد.
2- ورق آلیاژی A 283-C به شماره مواد 1.9009
ترکیب شیمیایی آن با 18 تا 21 صدم درصدکربن C و 100 تا 175 صدم درصد منگنز MN توان تحمل 350 درجه سانتیگراد حرارت را دارد و
میتواند در ضخامتی تعریف شده تا 30 بار فشار را متحمل شده و مانع خروج فشار متراکم شده میگردد.

لوازم دیگ بخار

دیگ بخار شما به طور بالقوه دارایی چند صد میلیونی است. مانند هر سیستم کاربردی در تأسیسات شما، اگر قرار است طولانی و خوب کار کند، نیاز به مراقبت و توجه دارد. این شامل مراقبت مناسب در طول فصل خارج از فصل است که با معاینات ماهانه، سه ماهه و سالانه کامل می شود.  باید برای هر دوره طولانی عدم استفاده، راه اندازی و آماده شود.

هنگامی که دیگ شما بیکار می شود – چه برای یک فصل طولانی یا در طول دوره های متعدد و نامنظم در طول سال – بسیار مهم است که مواد شیمیایی خاصی را همراه با آن از بین ببرید.  نادیده گرفتن این مرحله می تواند عوارضی پرهزینه را به  آن وارد کند.

برای سرویس و یا تعمیر این قلب تپنده محصولات مورد نیاز آن را ما برای شما تامین می کنیم. لوازم دیگ بخار اعم از :

  مانومتر

  شیرآالات صنعتی(سوزنی-پروانه ای-دروازه ای)

  مشعل 

  لوپ 

  سختی گیر

  سیمان نسوز

  آجر نسوز

اتصالات آتشخوار

فروش انواع بوش و لوله ، فلنج، شیرآلات، اتصالات دنده ای و قطعات ریخته گری فولادی و استنلس استیل و انواع بوش و لوله فسفر برنز و آلومینیم برنز در سایزها و گریدهای مختلف با تجربه علمی جهت تامین اقلام تاسیسات و تجهیزات صنایع  لبنی، نفت، گاز، پتروشیمی، کاغذسازی، واگن سازی، ساختمانی، سد سازی، کشتی سازی، دریایی و نیروگاهی

زانویی آتشخوار(45/90 درجه)

تبدیل آتشخوار 

فلنچ فولادی(در کلاس های مختلف)

فلنچ گلودار

فلنج تخت

فلنج کور 

سه راهی آتشخوار

اتصالات جوشی کربن استیل

اتصالات جوشی استینلس استیل 

فلنج گلودار کربن استیل

فلنج گلودار استنلس استیل

فلنج کور کربن استیل

فلنج کور استیل

فلنج اسلیپون کربن استیل

فلنج ساکت ولد کربن استیل

زانو ساکت ولد فورج کربن استیل

زانو ساکت ولد فورج استیل

زانو دنده ای فورج فولادی

 

درپوش دیگ بخار

کپ یا عدسی درپوش های انتهایی هستند که به بدنه اصلی یک مخزن تحت فشار یا دیگ بخار،جوش داده شده اند. آنها با استفاده از روش های مختلف تولید می شوند که همچنین باید ویژگی های محصول نهایی را منعکس کند. گپ ها در مبدل های حرارتی نیز استفاده می شوند. درپوش انتهایی یک دیگ استوانه ای به طور کلی یک پوسته بسیار مدور است. با توجه به شکل سطح سر دیگ می توان آن را به اشکال محدب، مخروطی، مسطح و ترکیبی تقسیم کرد. کپ محدب  مانند سر نیمکره ای، بیضی شکل، دیسکی شکل و عدسی کروی بدون لبه تا شده اطلاق می شود. برخی از سیلندرهای گاز از شکل ترکیبی سر پایین با سطح محدب رو به داخل استفاده می کنند که می تواند استحکام را خوبی دارند. cap دیگ بخاربه سیلندر بدنه جوش داده می شود. با توجه به اشکال هندسی مختلف، آنها را می توان به چند نوع تقسیم کرد، مانند: کروی، بیضی، دیسکی، کروی، پوسته مخروطی و پوشش مسطح، که در این میان کپ های کروی، بیضی، دیسکی وکروی نیز مجموعاً دیگ محدب نامیده می شوند. عدسی ها از نظر جوش به سر مخزن جوش لب به لب و سر مخزن جوش سوکت تقسیم می شود. آنها برای انواع مختلف کشتی ها و تجهیزات مانند مخازن ذخیره سازی، مبدل های حرارتی، برج ها، راکتورها، بویلرها و تجهیزات جداسازی استفاده می شوند. متریال به کار گرفته شده کپ ها شامل فولاد کربن (A3، 20#، Q235، Q345B، 16Mn، و غیره)، فولاد ضد زنگ (304، 321، 304L، 316، 316L، و غیره)، فولاد آلیاژی (15Mo3 15CrMoV 35CrMoV 35CrMoV 45Cr)، آلومینیوم، آلومینیوم مس، نیکل و آلیاژ نیکل و غیره می باشد. استانداردهای اجرای cap : مخزن تحت فشار GB/T25198-2010 استاندارد خط لوله: GB/T12459-2005، GB/T13401-2005 استاندارد قدرت: DL/T695-1999، D-GD87-0607 استاندارد پتروشیمی: SH3408-1996, SH3409-1996 ما در پترومتال قادر به تامین انواع کپ مورد نیاز شما هستیم.
مبدل حرارتی

مبدل حرارتی چیست؟

مبدل های حرارتی heat exchanger   کاربرد ایجاد  و صنعتی برای گرمایش و سرمایش سیالات استفاده می شود. آنها از پوسته ای با لوله های ساده  یا لوله های سطحی پیشرفته برای عملکرد حرارتی بالا تشکیل شده اند.

سیالات می توانند( مایع یا گاز باشند ) یکی در داخل لوله ها جریان و دیگری در خارج از لوله ها در داخل پوسته جریان داشته باشد.

مبدل های حرارتی دو نوع دارد: تک فاز یا دو فاز

دوفاز برای جوشاندن یا متراکم کردن سیالات استفاده می شود.